Hľadajú sa najkrajšie zábery Prešovského kraja. Fotografická súťaž Choď a foť v tomto ročníku aj s novinkou

Profesionálni, ale aj amatérski fotografi sa opäť môžu zapojiť do súťaže Choď a foť, ktorú už po ôsmykrát vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Novinkou v tomto ročníku sú dve nové kategórie.


Hlavným cieľom fotosúťaže je prezentácia Prešovského kraja očami širokej verejnosti. „Prešovský kraj je veľmi fotogenický. Nájdeme v ňom miesta s ´dych berúcimi´ výhľadmi z najvyšších vrcholov, ale na druhej strane tajuplné podzemné chodby, čo svedčí o jeho rozmanitosti. Výrok neznámeho autora o fotografii hovorí: ´nejde o to na čo sa pozeráš, ale čo vidíš.´ V tomto zmysle realizujeme aj súťaž Choď a foť. Každoročne sa nám do súťaže zapojí množstvo fotografov, ktorí zachytia tie isté miesta a pohľady, stále však nájdu iný spôsob. Už len zmena ročného obdobia sa podpíše na podstate fotografie, nehovoriac o emóciách, ktoré je tak ťažké zachytiť,“  hovorí výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

V minulom roku bolo do súťaže zapojených 435 snímok. O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodla odborná porota, ktorej predsedal fotograf Jano Štovka (MQEP). Rovnako to bude aj počas vyhodnotenia Choď a foť 2020. Tradíciou ostáva tiež hlasovanie verejnosti na FB Severovýchod Slovenska. V minulom roku ocenila verejnosť najvyšším počtom like-ov snímku s názvom Modlitba od autorky Klaudie Kirschnerovej.

KTH – Klaudia Kirschnerová – Modlitba (Hraničné)

Tak ako aj po minulé ročníky aj v tomto roku môžu súťažiaci prihlásiť fotografie do niekoľkých kategórií. Súťaž sa snažíme každý rok urobiť ešte atraktívnejšou. Novinkou v 8. ročníku preto budú dve nové kategórie Človek a kraj a Architektúra,“   vysvetľuje Janoško.

V rámci prvej spomínanej kategórie budú môcť fotografi posielať snímky ľudí zachytávajúce ich každodennú činnosť, prácu, relax a pod. Hlavnou podmienkou stále ostáva, aby fotografia vznikla na území Prešovského kraja. V druhej novej kategórii sa naskytá možnosť zachytiť jedinečné architektonické pamiatky, budovy či domy, vyskytujúce sa tiež na území Prešovského kraja.

Fotografie je možné zasielať do 15. októbra 2020 na chodafot@severovychod.sk. Podmienkou je, aby fotografia bola zhotovená na území Prešovského kraja. Pre víťazov súťaže sú pripravené rôzne vecné ceny. Prípadná vernisáž víťazných fotografií sa tradične uskutoční v decembri v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Všetky informácie o súťaži nájdu záujemcovia na stránke www.severovychod.sk

Súťažné kategórie:

  1. Príroda
  2. Kultúra, tradície a história
  3. Šport a voľnočasové aktivity
  4. Black & white
  5. Človek a kraj (portréty, zaujímavé fotografie zo života bežných obyvateľov kraja)
  6. Architektúra (fotografie stavieb – interiér, exteriér)
Zdroj: PR/Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska
Hľadajú sa najkrajšie zábery Prešovského kraja. Fotografická súťaž Choď a foť v tomto ročníku aj s novinkou
Hodnotené: 2 x
Zdieľajte alebo pošlite v správe

Podobné príspevky

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments