OBRAZOM: Komplexná rekonštrukcia mestskej krytej plavárne

Rekonštrukcia plavárne Wolkerova v Bardejove – 2. etapa


Hmotové riešenie existujúceho objektu plavárne bude doplnené o rozšírenie bazénovej haly smerom na existujúcu terasu zo západnej strany a rozšírením priestorov pre wellness v 1.PP taktiež smerom na západ. Zo severnej strany bude k objektu pristavaný výťah. Na 1.NP budú v rámci 2. etapy zrekonštruované priestor bazénovej haly, ktorý bude zo západnej strany rozšírený o presklenú prístavbu pre umiestnenie vírivky a miestnosti plavčíka. Zo severnej strany bude ku komunikačnej chodbe pristavaný výťah a vo vstupnej časti bude na schodisko namontovaná pojazdná plošina pre imobilných. V severozápadnom rohu 1. NP bude vytvorená šatňa s hygienou pre imobilných návštevníkov. V 1. PP bude umiestnená nová prevádzka wellnessu v juhozápadnej časti objektu a budú prestavané existujúce priestory pri severnej fasáde na šatne zamestnancov, priestory pre upratovačky, jednu kanceláriu a jeden priestor na prenájom (pedikúra). Vo wellness časti sú navrhnuté šatne aj s hygienou pre mužov a ženy, WC pre imobilných, centrálny priestor hala s vírivkou, z ktorého sú prístupné 4 sauny (2 parné, fínska a infrasauna), tepidárium a vonkajšia ochladzovacia terasa aj s ochladzovacím bazénikom.

vizualizácia – zdroj: bardterm.sk

V priestore okolo bazénovej vane je umiestnená technológia pre sauny. Z južnej strany je navrhnutý nový vstup do priestoru okolo bazénovej vane pre zásobovanie pre bazénovú technológiu. Prístup verejnosti do wellness časti je z 1. NP výťahom a schodiskom cez existujúcu chodbu v 1. PP.V objekte bude nainštalovaný prístupový systém s turniketmi a bránkou pre imobilných a pomocou neho budú vytvorené 2 samostatné zóny zóna bazéna a wellness zóna. Všetky tri pristavané časti sú v nadzemnej časti navrhnuté prevažne zľahkých presklených konštrukcií, čo architektonicky a výtvarne vhodne doplní existujúci objekt. Iba miestnosť plavčíka je navrhnutá ako pevná murovaná prístavba zo železobetónovým stropom. Presklené prístavby bazénovej haly a wellnessu sú navrhnuté zo systému JANSEN VISS alebo jeho ekvivalentu, výťahová šachta je v nadzemnej časti obalená presklenou hliníkovou fasádnou konštrukciou. Podzemné časti prístavieb sú z vodostavebného železobetónu zateplené styrodurom. V existujúcom objekte v rekonštruovaných priestoroch budú odstránené pôvodné podlahové vrstvy a strešné vrstvy až na nosné konštrukcie resp. podkladové betóny v 1. PP a budú nahradené novými konštrukciami podláh a strechy. Objekt bude z vonkajšej strany zateplený kontaktným zatepľovacím systémom.

Časť južnej fasády bazénovej haly nad pásom okien bude rozobraná až na existujúcu nosnú oceľovú konštrukciu a v tej časti je navrhnutá ľahká sendvičová odvetraná fasáda z vonkajšej strany opláštená plechovými panelmi. Identická fasáda je navrhnutá aj zo západnej strany v časti nad zasklenou stenou. Okná a vonkajšie presklené dvere sú plastové, zasklené izolačným trojsklom. Presklené konštrukcie a steny sú z oceľového systému JANSEN VISS alebo jeho ekvivalentu, resp. z hliníkových fasádnych profilov (výťahová šachta) a sú zasklené izolačným trojsklom. Obklady a dlažby sú keramické, resp. z umelého kameňa, vo wellnesse sú použité aj mozaikové obklady. Povrch bazénovej vane bude z bazénovej fólie. Vonkajšia dlažba na terase pri bazéne je z umelého kameňa (gress) položeného na terčoch.

 text zdroj: verejne-obstaravanie.sk

FOTOGALÉRIA: 

OBRAZOM: Komplexná rekonštrukcia mestskej krytej plavárne
Hodnotené: 5 x
Zdieľajte alebo pošlite v správe

Podobné príspevky

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments