Vynovená plaváreň s novým wellness a soľnou jaskyňou už s takmer 30-tisícovou návštevnosťou!

Komplexná rekonštrukcia krytej plavárne v Bardejove, spolu s výstavbou nového wellness mnohých obyvateľov i návštevníkov príjemne prekvapila. Za pomerne malý peniaz si dosýta zaplávate i príjemne zrelaxujete. Celkové náklady na rekonštrukciu a výstavbu predstavujú čiastku takmer 2,3 milióna eur. 


Otvorením wellnessu Bardejovčania dostali nové možnosti trávenia voľného času. Riaditeľky spoločnosti Bardterm, s. r. o., Márii Vaňkovej, sme sa pri našej návšteve na začiatok rozhovoru opýtali či už jej odpadli starosti, ktoré vznikli pri veľkej rekonštrukcii plavárne v areáli Základnej školy na Wolkerovej ulici.

,,Neodpadli. Wellness sme dlho neotvárali kvôli problémom a nedokonalostiam, ktoré sa vyskytli. V rámci reklamačného konania boli opravené dlažby a podlahy v saunách, boli upravované a nastavované technologické zariadenia / hluk, výroba pary, teplota, vzduchotechnika, atď./  Niektoré časti sa zosúlaďujú ešte aj počas otvorenia wellnessu. V súčasnosti nie je ešte napr. v prevádzke Kneippov kúpeľ, plánová je aj výmena dverí do sáun. Problémom bolo aj meranie a regulácia, pretože sa tam spracováva veľa rôznych údajov a informácií. Robili to pritom profesionálne firmy, ktoré sa touto činnosťou zaoberajú dlho.“

Avizované zdražovanie cien energií si vyžiadajú v novom roku miernu úpravu vstupného. Konateľka spoločnosti pokračuje: ,,Ceny máme v porovnaní s inými zariadeniami veľmi nízke. Sledujeme vývoj cien vstupov na plavárňach v rámci celého Slovenska a dovolím si povedať, že máme asi najnižšie ceny aké sme našli. Tým, že je avizované výrazné zvýšenie cien energií, budeme nútení upraviť ceny vstupného. Pri vstupnom do plaveckého bazénu a vírivky bude zvýšenie minimálne, čo sa týka wellnessu, tak tam to bude trocha vyššie, avšak naše vstupné bude najnižšie v porovnaní s okolitými zariadeniami. Návštevníci nemusia mať obavy.“

Konateľka spoločnosti Bardterm – M. Vaňková (vpravo) a vedúca plavárne A. Ribovičová.

Na krytej plavárni nájdu návštevníci aj doplnkové služby. Na margo plánov a skvalitňovaní služieb Andrea Ribovičová uvádza: ,,V súvislosti so sviatkami pripravujeme vždy zaujímavé akcie, či už na Mikuláša alebo počas vianočných prázdnin.  Pri plánoch do nového roka sa pohrávame s myšlienkou pripraviť “Deň zdravia” so zapojením služieb, ktoré na plavárni máme – ochutnávka ovocného a zeleninového smoothie s odborným poradenstvom o zdravej výžive, info o účinkoch soľnej jaskyne a pod. Uvažujeme aj o akomsi dni otvorených dverí vo wellness, kde by sme ľudí naučili ako sa správne saunovať. V bazéne plánujeme ukážky výuky plávania a aquafitness, ale aj ukážky záchrany topiaceho sa.”

Zvýšený počet návštevníkov plavárne je počas horšieho počasia či voľných dní a sviatkov. Vo veľkej obľube je ranné plávanie v čase od 06.00 do 07.45. Od slávnostného otvorenia plavárne, bazén navštívilo 28 669 plavcov a plavkýň. ,,Pokiaľ bola plaváreň zatvorená, veľa ľudí bolo nedočkavých. Po otvorení sme teda očakávali, že tu ľudia budú stáť v radoch. Skutočnosť je však iná. My sme národ taký, že budeme nadávať, kritizovať keď niečo nie je, ale keď je plaváreň k dispozícii za veľmi nízke ceny s množstvom hodín pre verejnosť,  tak ľudia akosi neprichádzajú. Ani raz sa v doterajšom priebehu prevádzky nestalo, žeby sme nejakého návštevníka museli otočiť  pri pokladni,“ konštatuje M. Vaňková.Pre firmy a kolektívy je možnosť rezervácie celého wellness

Vedúcej plavárne sme adresovali otázku ohľadne možnosti návštevy wellness pre uzavretú spoločnosť, napríklad pri utužovaní firemného kolektívu. ,,Uvažovali sme nad tým, ale je potrebné si uvedomiť, koľko to bude partiu finančne stáť. V prípade záujmu, sme otvorení aj takej požiadavke, samozrejme pri dodržaní všetkých našich  pravidiel.

V súvislosti s postupne sa zvyšujúcou  návštevnosťou wellnessu vedenie spoločnosti uvažuje aj o zavedení  ženského a mužského dňa.

V ochladzovacom bazéne sa po saune schladíte pri aktuálnej vonkajšej teplote.

Pribudnú parkovacie plochy aj detské ihrisko

Pred vstupom na plaváreň, ale aj v samotnom okolí školy, je dosť zamotaná dopravná situácia. Často dochádza aj sporným situáciám. Nakoľko vonkajšie úpravy okolo plavárne boli realizované iba prostredníctvom prvej etapy, pýtali sme sa aj na výstavbu parkovacích miest pre návštevníkov. ,,Tohto roku sme počítali s výstavbou 40 parkovacích miest. Potrebný schvaľovací proces príslušných orgánov oddialili realizáciu. V prednej časti bude zrealizovaná provizórna úprava parkovacej plochy, kde bude môcť odparkovať približne 15 áut. K výstavbe konečného parkoviska sa pristúpi v jarných mesiacoch,“ dodala na záver Mária Vaňková.

Pred plavárňou v súčasnosti vzniká provizórna plocha na odparkovanie vozidiel.

Základné informácie

Otváracia doba wellness: pondelok – nedeľa 15.00 – 21.00
Ranné plávanie pre verejnosť: pondelok – piatok 06.00 – 07.45

Vstupné do wellness (2018):  

2-hodinový vstup 5,50 eur (permanentka 10 vstupov – 50 eur, 20 vstupov – 95 eur)
3-hodinový vstup 7,50 eur (permanentka 10 vstupov – 65 eur, 20 vstupov 120 eur)

Za každých ďalších začatých 15 minút na osobu je doplatok 1 €.

Vstupné do wellness + plavecký bazén:

2-hodinový vstup 7 eur
3-hodinový vstup 9 eur

Poznámka: Vstup do wellnessu je zakázaný osobám do 15 rokov. V cene vstupu je saunová plachta. Za poplatok je možné požičať si osušku (záloha za osušku je 5 eur). Poplatok za stratu a poškodenie čipového náramku je 8 eur. Pri prvom zakúpení permanentky je potrebné zaplatiť zálohu za čipovú kartu v hodnote 8 eur.

Každý návštevník by mal ovládať pravidlá saunovania.

Na facebookovej stránke Krytá plaváreň & wellness Bardejov si návštevník nájde vždy aktuálny rozpis plávania.
Pred vstupom na plaváreň nechýbajú stojany na bicykle či pestré kvety.

FOTOGALÉRIA:


Darčekový poukaz ako darček pod vianočný stromček poteší

Viac informácií získate na pokladni plavárne.SÚVISIACE PRÍSPEVKY:

Spracoval: D.P.
Vynovená plaváreň s novým wellness a soľnou jaskyňou už s takmer 30-tisícovou návštevnosťou!
Hodnotené: 7 x
Zdieľajte alebo pošlite v správe

Podobné príspevky

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments