Tradičný festival „Švejkove pivné dni“ tohto roku aj v Bardejove!

Vyše 50 druhov piva, vynikajúce jedlo a skvelá zábava na čele s Darou Rolins, ale aj priame prenosy slovenskej reprezentácie na veľkoplošnej obrazovke. To všetko na jednom mieste, na krásnom historickom námestí v Bardejove. Ale poďme pekne poporiadku.


Švejkové pivné dni sú na východe už známou značkou a tohto roku oslávia malé jubileum v podobe piateho ročníka. Ide o pivný festival, ktorého hlavnou myšlienkou je priniesť ľuďom, čo najviac druhov piva, tak aby mohli vyskúšať aj úplne nové značky a špeciály, ktoré bežne nie sú dostupné. K pivu samozrejme patrí aj dobré jedlo a do Bardejova prichádzame aj s novinkou vo forme street-foodu. A aby táto idylická kombinácia bola zavŕšená, nesmie chýbať hudba.

Bohatá ponuka pív a chutného jedla

Bohatý pivný festival privíta naozaj rôzne druhy piva, od malých pivovarov po tie najväčšie, od neznámych po svetovú špičku, ale aj rôzne špeciály často vyššieho „razenia“. Pre Bardejovčanov známy Berhet alebo aj neďaleký Prešovský pivovar, či humenský Medveď patria k menším, ale určite v ničom nezaostávajúcim pivovarom. Ochutnať môžete ďalej Bernard, Svijany, Lobkowicz, Bakalář, Pernštejn a rôzne ďalšie. Chýbať nebude východniarska klasika Šariš, ale samozrejme ani Plzeň či Heineken. Už si len dobre vybrať, prípadne skúsiť ako sa hovorí „z každého rožku trošku“.

Čo sa týka jedla, tu sme vsadili na široké spektrum, niečo tradičné ale aj niečo nové. Návštevníci si môžu pochutnať v tradičných stánkoch známych z jarmokov na výborných klobáskach a mäskách, ale prinášame aj menšiu modernizáciu vo forme street food stánkov, v ktorých nájdete napríklad domácich Šuhajíkov pri panvici, Folks food truck, Majstrov Haluškárov, Párance a rôzné iné pochutiny ako langoše, slané a sladké trdelníky či popcorn.

Medzi ďalšie domény patrí bohatý kultúrny program, ktorý v piatok odštartujú AFCommunity tanečným vystúpením, po nich domáca Valéria Polčová, aktuálne známa z televíznej súťaže The Voice. Po nej už príde slávnostné otvorenie ktoré zavŕši vystúpenie megahviezdy, česko-slovenskej popovej scény, DARY ROLINS. Večer ukončíme povzbudzovaním slovenských hokejistov v úvodnom zápase MS v hokeji proti USA.

Sobota začne zaujímavou súťažou pre všetkých milovníkov športu a piva zároveň, a to pivným behom. Ide o súťaž v ktorej súťažiaci musia vypiť na 5 stanovištiach po malom pive, v čo najkratšom čase. Pre každého zúčastneného máme pripravené tričko Švejkové pivné dni a 5 rôznych malých pív a pre víťazov aj zaujímavé ceny. Následne sa o zábavu postarajú domáce folklórne súbory a večer zavŕši absolútny víťaz televíznej súťaže Zem Spieva – Martin Repáň. Samozrejme ani v sobotu večer nesmie chýbať hokej na veľkoplošnej obrazovke.

Mysleli sme samozrejme aj na našich najmenších, ktorí budú mať prichystané zaujímavé detské atrakcie kúsok od hlavného diania, a to pod radnicou. Tešíme sa na Vašu účasť.


 

Spracoval: D.P./Text: PR organizátor
Tradičný festival „Švejkove pivné dni“ tohto roku aj v Bardejove!
Hodnotené: 2 x
Zdieľajte alebo pošlite v správe

Podobné príspevky

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments