ONline Bardejov > Príroda v okolí Bardejova

Príroda v okolí Bardejova20160510_061419


Ján Ontek – fotograf voľne žijúcej zveri v okolí Bardejova.

Narodil sa v roku 1991 v Bardejove, kde žije dodnes. Je študentom farmácie na UVLF v Košiciach. Jeho prvé potulky po prírode sa spájajú od detstva s pohorím Čergov, kam so svojimi rodičmi často chodieval. Veľmi sa mu páčilo pozorovať divoké zvieratá vo voľnej prírode, skúmať ich etológiu a monitoring. Rozhodol sa, že svoje úžasné zážitky bude zaznamenávať a rád sa o ne podelí aj na stránke ONline Bardejov.


Fotografuje od roku 2012. Momentálne fotí zrkadlovkou Canon EOS 550D + objektív Canon EF 300mm f/4 L IS USM. Všetky jeho fotografie pochádzajú z voľnej prírody, hlavne z prírody v okolí Bardejova (pohoria Čergov, Busov).

Prostredníctvom jeho fotografií môžete zdieľať jeho zážitky aj na tomto mieste alebo na Facebooku.

Fotopasca - sledujte, čo sa deje v lese v okolí Bardejova

Fotopasca je zariadenie, ktoré je schopné zhotoviť snímku alebo video bez toho, aby sme museli stlačiť spúšť. Obsahuje pohybový snímač, ktorý slúži na detekciu pohybu. Po zaznamenaní pohybu sa fotopasca aktivuje. Dokáže fotiť aj v tme bez toho, aby si to zver všimla (infračervený priesvit).  V lese je vždy potrebné ju dobre zamaskovať, aby sme zamedzili jej odcudzeniu. Fotopasca je skvelým pomocníkom pre milovníkov prírody.